Thajsko se stalo pokrokovou zemí. Tamní král podepsal manželství pro všechny
Nástup premiérky Petongtán Šinavatr uvolnil stavidla pro manželství příslušníků sexuálních menšin. To nyní podepsal i král Ráma X.
Nástup premiérky Petongtán Šinavatr uvolnil stavidla pro manželství příslušníků sexuálních menšin. To nyní podepsal i král Ráma X.
Podle policie se letošní akce zúčastnili nižší desítky tisíc účastníků, tedy stejně jako loni. I letos se pochod obešel bez násilností či potyček.
Víkendovým pochodem hrdosti vyvrcholí festival sexuálních menšin Prague Pride, který dnes v Praze odstartuje. Organizátoři se nevzdávají tématu manželství pro všechny.
Dlouholeté boje thajských aktivistů za rovný přístup k manželství mají konečně viditelný posun. Díky nově schválenému zákonu budou mít páry stejného pohlaví možnost uzavřít v Thajsku legální manželský svazek.
Thajský parlament schválil zákon o stejnopohlavním manželství. Zřejmě bude platný do konce roku 2024.
Vláda Petra Fialy se podle jejích voličů zabývá špatnými tématy. V Evropě se sice těší uznání, ale doma jí pšenka moc nekvete.
Řecko legalizovalo manželství pro všechny a adopci stejnopohlavními páry.
Většině veřejnosti slovo manželství ve spojení se stejnopohlavními páry vadí. Ovšem skutečnost, že by homosexuálové měli stejná práva jako heterosexuální rodiny, podporu má.
Plzeňský Prazdroj, Vodafone, Škoda Auto a další velké firmy chtějí zavést manželství pro všechny.
Výzkum odhaluje rozmanité postoje k manželství osob stejného pohlaví ve 32 zemích po celém světě.