Evropané rekordně zvyšují spotřebu textilu. Hrozí negativní dopady na klima
Evropané nikdy nekupovali a nevyhazovali více oblečení, obuvi a dalších textilií než dnes, což má negativní dopad na životní prostředí a klima.
Evropané nikdy nekupovali a nevyhazovali více oblečení, obuvi a dalších textilií než dnes, což má negativní dopad na životní prostředí a klima.
Nová zpráva Světové meteorologické organizace přináší alarmující zjištění – klimatické změny se zrychlují a některé jejich důsledky budou nevratné po celá staletí.
Rostoucí teploty a vlhkost podporují šíření nebezpečných mykotoxinů, které ohrožují lidské zdraví.
Téměř polovina tropických korálů tvořících korálové útesy čelí hrozbě vyhynutí, varuje zpráva Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN).
Nedostatek pitné vody, suchá půda neschopná pojmout dešťovou vodu, rapidní úbytky vypěstovaných plodin, hlad a bída. Tak nějak by mohl vypadat do pár desítek let celý náš svět.
OSN varuje před extrémním horkem. Extrémními teplotami atakujícími 50 stupňů jsou ohroženy miliardy lidí.
Desetitisíce žen po celé Indii dostaly peníze, které jim mají pomoci překlenout náročné období extrémních teplot, kvůli kterým přišly o část svých výdělků.
Většina Evropanů považuje boj proti změnám klimatu za prioritu. Nejvíce toto téma rezonuje v Dánsku a Portugalsku.
Nejhorší zima za půl století zasáhla Mongolsko. Miliony zvířat zemřely, lidé trpí nedostatkem jídla a mrazem.
Evropa čelí rostoucím klimatickým rizikům. Zpráva EEA uvádí, že se Evropa stává nejrychleji oteplujícím kontinentem na světě.