Grónsko taje rychleji, než vědci předpokládali
Ledovcová masa v Grónsku taje o 20 procent rychleji, než byly dřívější vědecké odhady.
Ledovcová masa v Grónsku taje o 20 procent rychleji, než byly dřívější vědecké odhady.
YouTube a další sociální sítě stojí za změnami v postojích mladých směrech ke klimatické krizi. Podle třetiny náctiletých Britů je situace zveličována.
Velká voda si v Brazílii zatím vyžádala 11 životů. Tamní úřady dávají současné povodně a extrémně silné přívalové deště do souvislosti s jevem El Niňo.
Horko, které známe z minulého léta, bude pokračovat ještě ve větším stylu. Meteorologové ze světové organizace upozorňují, že letošek bude ještě teplejší než rok 2023, a apelují na razantní snížení emisí skleníkových plynů.
Světová meteorologická organizace varuje před extrémními jevy počasí během roku 2024.
Vlivem klimatických změn dohází k vysychání půdy. Proces zasahuje i Českou republiku.
Tentokrát si ekologičtí aktivisté vybrali Amsterdam. Tam zablokovali dálniční přivaděč, protože tamní banka financuje využívání fosilních paliv.
Ulice řady měst jsou pod vodou, letiště ruší provoz, ve vodě rejdí krokodýli. Takový je obrázek těchto dnů na australském severovýchodě.
Německo přikročí k zákazu kotlů na fosilní paliva už příští rok, napříč státy Evropské unie k tomu dojde v roce 2040. Ale už za dva roky přestane EU tento typ topení dotovat.
Česká premiér Petr Fiala podepsal závazek o zavírání uhelných elektráren, stejně jako americký vyslanec pro klima John Kerry. Ten však na klimatický summit zvolil ekologicky naprosto nevhodný způsob dopravy, soukromý tryskáč.