Meta končí s politickými reklamami v EU. Kvůli novým pravidlům
Společnost Meta oznámila, že od října přestane v Evropské unii zobrazovat politické reklamy.
Společnost Meta oznámila, že od října přestane v Evropské unii zobrazovat politické reklamy.
Meta rozšiřuje na svých platformách bezpečnostní opatření, která mají chránit děti a mladistvé před škodlivým dopadem sociálních sítí.
Technologický gigant Meta plánuje zrušit pět procent pracovních míst, což odpovídá přibližně 3 600 zaměstnancům.
Facebook změnil pravidla. Jeho zakladatel Mark Zuckerberg uvedl, že byl k cenzuře nucen ze strany administrativy dosluhujícího amerického prezidenta Joea Bidena.
Mark Zuckerberg obvinil administrativu prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harris s cenzorského nátlaku v době covidu. Bílý dům se zatím nevyjádřil.
Po více než týdnu, kdy byl Instagram v Turecku zablokován, byla služba opět zpřístupněna poté, co platforma slíbila splnit vládní požadavky.
Sociální sítě jsou pro současný venezuelský režim trnem v oku. Jako první proto jde na řadu síť X Elona Muska, která přestane na deset dnů fungovat.
Turecké úřady zakázaly přístup k Instagramu, a to po kontroverzi ohledně blokování kondolencí pro vůdce Hamásu.
Evropská unie zahájila formální vyšetřování společností Facebook a Instagram. Důvodem je podezření, že tyto platformy vlastněné společností Meta podporují u dětí návykové chování.
Lidé po celém světě mají problém s výpadkem Facebooku, Messengeru a Instagramu. Řeší to na sociální síti X, ta žádné problémy nemá. Řada Američanů se domnívá, že výpadek je kvůli dnešnímu volebnímu Superúterý. A další lidé se baví vtipnými reakcemi.