Skandál v Thajsku. Vojáci měli mučit uprchlíky ze sousedního Myanmaru
Thajsko zažívá skandál na mezinárodní půdě. Vojáci tamní armády totiž měli umučit běžence ze sousedního Myanmaru a takových případů se v příhraničí podle všeho stalo mnohem více.
Thajsko zažívá skandál na mezinárodní půdě. Vojáci tamní armády totiž měli umučit běžence ze sousedního Myanmaru a takových případů se v příhraničí podle všeho stalo mnohem více.
Kanada se připravuje na černý scénář. Přes hranice se mohou začít valit migranti ze Spojených států, které by chtěl zvolený prezident Donald Trump deportovat zpět do jejich původních zemí.
Situace mezi oběma Koreami je velmi napjatá. KLDR chce vyhodit do vzduchu společné silnice, Jižní Korea zase na Pchjongjang posílá protistátní letáky.
Situace v příhraničních oblastech Rwandy a Konžské demokratické republiky, se stává nebezpečnou. Tamní krizi chce zažehnat i Francie.
Švýcarsko se dohodlo s Itálií na posunu svých státních hranic. Donutil je k tomu tající ledovec, který se přesunul se svým nejvyšším bodem z jedné země do druhé.
Finsko se ještě více rozhodlo chránit své hranice před náporem běženců z Afriky a Asie. Nezákonné, bouří se lidskoprávní aktivisté.
Začínají sílit obavy, že se válka z Pásma Gazy přesune i na zemí Libanonu. Roztržka Hizballáhu s Izraelem je zatím největší od roku 2006.
Přes americko-mexickou hranici se denně valí tisíce migrantů, proti kterým chtějí USA zakročit. Nejpřísnější opatření čeká zejména běžence ze zemí bývalého Sovětského svazu.
Vojenská policie v Polsku čelí kritice za zatčení tří vojáků kvůli tomu, že vystřelili varovné výstřely před skupinou ozbrojených migrantů. Vojáci čelí obvinění ve stínu tragédie, kdy jejich kolegu na hranicích zabil další z běženců.
Bidenovi nezbývá nic jiného než postupovat tvrději vůči migrantům z Mexika. Vrací se tak k metodám Donalda Trumpa, které dříve sám tvrdě kritizoval.