Počet mrtvých v Dominikánské republice stále stoupá. Na klub míří první žaloby
Na vedení klubu, jehož střecha pohřbila více než 230 lidí, míří první žaloby. Policie tragickou událost bude vyšetřovat několik měsíců.
Na vedení klubu, jehož střecha pohřbila více než 230 lidí, míří první žaloby. Policie tragickou událost bude vyšetřovat několik měsíců.
Celkem 221 mrtvých, taková je statistika ve chvíli, kdy byly ukončeny záchranné práce po zřícení střechy v klubu hlavního města Dominikánské republiky. Není vyloučeno, že číslo bude ještě stoupat.
Návštěva diskotéky v hlavním městě Dominikánské republiky se stala osudná pro desítky lidí. Ty zabila padají střecha.
Spojené státy výjimečně uvolnily peníze ze zahraničního programu. Stabilizovat situaci na Haiti pomáhá i Keňa.
Dominikánská republika migranty z Haiti na svém území nechce. Navzdory výzvám OSN o přijímání uprchlíků z válkou zbídačelé země.
Přestože se síla hurikánu Beryl vrátila z pátého na čtvrtý stupeň, úřady pořád mluví o ničivém dopadu tohoto živlu. Ten se nyní sune z Jamajky, kde napáchal obrovské škody, k mexickému pobřeží.
Nečekaně silný živel Beryl, který nyní pustoší Karibik, zahájil hurikánovou sezonu. Ta má být letos extrémně silná.
Dalším důkazem eskalace násilí na Haiti je skutečnost, že USA i Německo evakuovaly pracovníky svých ambasád. Premiér Ariel Henry, proti němuž puč míří, zatím přebývá v Portoriku.
V Dominikánské republice začnou od února testovat čtyřdenní pracovní týden. Zaměstnanci budou pracovat méně hodin, ale za stejný plat. Změna to bude velká, zatím totiž musejí do práce i v sobotu, i když jen na čtyři hodiny.
Nejméně 21 lidí včetně tří dětí zemřelo při tragických povodních v Dominikánské republice.