Naděje v prevenci rakoviny tlustého střeva. Vědci testují látky z červeného vína
Vědci testují, zda by čistá forma resveratrolu – chemické látky, která se nachází i v červeném víně – mohla pomoci v prevenci rakoviny tlustého střeva.
Vědci testují, zda by čistá forma resveratrolu – chemické látky, která se nachází i v červeném víně – mohla pomoci v prevenci rakoviny tlustého střeva.
Výzkum ve Velké Británii ukazuje, že terapie s využitím digitálních avatarů může pomoci pacientům s psychózou omezit sluchové halucinace.
Glifloziny, známé především jako antidiabetika, vykazují pozitivní účinky i při léčbě pacientů se srdečním a jaterním selháním.
To, že není zdravé jíst přebytečné množství cukrů, je všem jasné. Vědci nyní přichází s teorií, která říká, že cukr by neměly konzumovat nejen malé děti, ale snížit jeho konzumaci by měly i těhotné ženy ihned po početí.
Britští lékaři přichází s revolučním mozkovým čipem, který dokáže velmi přesně detekovat umístění rakovinných buněk v mozku. Grafenový implantát by mohl být revolučním nástrojem, který dovolí chirurgům bezpečné odstranění nádoru.
Podle zprávy amerického Národního centra pro zdravotní statistiku jsou teenageři, kteří tráví více než čtyři hodiny denně u obrazovek, častěji ohroženi úzkostí a depresí.
Stárnutí není nejspíš dlouhodobý a plynulý proces tak, jak jsme se doposud domnívali. Podle vědců lidé nejvíce zestárnou ve dvou věkových fázích, a to kolem čtyřicítky a šedesátin. Lze tedy zestárnout za jednu noc, jak si mnozí myslí?
Británie zahájí testování umělé inteligence (AI), která dokáže identifikovat pacienty s vysokým rizikem srdečních problémů a předpovědět jejich pravděpodobnost úmrtí v příštích letech.
Španělská lékařská studie přichází s poměrně děsivou zprávou. Spaliny z plynových sporáků jsou toxičtější, než si uvědomujeme. Každý rok předčasně ukončí život několika desítkám tisícům lidí.
Čím dál častější lesní požáry podpořené změnou klimatu mají na svědomí tisíce životů ročně.