V předehrávce 8. kola vyhrála Sparta nad Vítkovicemi

Sparta porazila v předehrávaném utkání 8. kola Vítkovice 3:2 a vyhoupla se zpátky do čela tabulky.

Josh Kestner vstřelil první extraligový gól

Zdroj: hcsparta.cz

• Josh Kestner vstřelil první extraligový gól
  • Zdroj: hcsparta.cz

Vítkovice vedly po první třetině 0:1. Po přestávce se Sparta díky Horákovi vrátila do hry a otočila skóre zápasu ve svůj prospěch. Po čtyřiceti minutách vedla 2:1. Když v úvodu třetí třetiny zvýšil na 3:1 Kestner, bylo o utkání rozhodnuto. Hosté při power play dokázali snížit na konečných 3:2.

Tahounem zápasu se stal Roman Horák, který vstřelil jeden gól a na dva přihrál. Z první extraligové branky se radoval americký kanonýr Josh Kestner. „Doufal jsem, že si formu z přípravy přenesu i do extraligu. Ale podařilo se mi trefit až teď. Díky Bohu, že to tam konečně spadlo,“ řekl pro sparťanský web Josh Kestner.

Z výhry se radoval i sparťanský trenér Pavel Gross. Klub z Holešovic se po utkání s Vítkovicemi vrátil do čela extraligové tabulky. „Jsme rádi, že po tom zápasu v neděli jsme vlétli na tu vítěznou vlnu a chceme to držet dále. Porazili jsme velmi silné mužstvo a za tři body jsme rádi,“ řekl trenér Sparty Pavel Gross.

HC SPARTA PRAHA – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2

Branky: 27. Horák, 37. P. Kousal, 41. Kestner – 16. Chlán, 59. Kalus