pátek 18. října 2024

Toronto vyrovnalo sérii s Bostonem

Boston promarnil dva mečboly. Po výhře Toronta 2:1 rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále sedmý zápas.

William Nylander rozhodl o výhře Toronta

• William Nylander rozhodl o výhře Toronta

Čeští fanoušci mají po posledním duelu Bostonu s Torontem naději, že na domácím hokejovém šampionátu uvidí i největší českou hvězdu Davida Pastrňáka. Napínavou sérii rozhodne až sedmý zápas.

Boston rozehrál sérii výborně a vyhrával 3:1. Hráči z přístavního města si ale sérii pořádně zkomplikovali, když nedokázali využít dva mečboly a poslední dva zápasy prohráli shodně 1:2.

Šestý vzájemný zápas rozhodl švédský útočník ve službách Toronta Willian Nylander, který vstřelil obě branky Maple Leafs. Boston vystřelil během prvních dvaceti minut jen jednou a potvrdil, že v ofenzivní hře potřebuje přidat plyn.

Nylander dostal Toronto do vedení v závěru druhé třetiny. Švédský forvard si sjel do pravého kruhu a poslal puk do brankoviště. Před bostonským brankářem Swaymanem stál šikovně Charlie McAvoy, který puk před zapadnutím do branky tečoval. Podruhé Nylander skóroval necelé tři minuty před závěrečnou sirénou po samostatném úniku. Boston dokázal snížit až 0,1 sekundy před koncem.

TORONTO MAPLE LEAFS – BOSTON BRUINS 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 40. W. Nylander (Liljegren, Rielly), 58. W. Nylander (Knies, Rielly) – 60. Geekie (Shattenkirk, J. van Riemsdyk)

Zdroj: nhl.com