Sparta otočila derby, Slavia zatím nedostala gól. Teplice mají první tři body

Dukla pohrdla penaltou a prohrála doma s Jabloncem

• Úderná dvojka. Veljko Birmančevič (vlevo) otočil duel s Bohemians po nahrávce Haraslína.

Čtvrté kolo Chance Ligy nabídlo v sobotu čtyři duely.

V prvním zápase Jablonec vyhrál na Dukle 2:0. Sparta dokázala znovu otočit derby v Ďolíčku a porazit Bohemians 2:1. Letenští zatím neztratili v Chance lize ještě ani bod. Teplice získaly první tři body, gólem v nastavení zdolaly Liberec 2:1. A večerní program uzavřela Slavia kontrolovaným vítězstvím 2:0 s Olomoucí.

Jablonec udeřil na Dukle v nastaveném čase první půle, když se prosadil Hollý. Hosté poté mohli navýšit vedení, nakonec mohli ale děkovat gólmanu Hanušovi, který deset minut před koncem lapil penaltu Baracovi. Jablonec pak v závěru přidal pojistku díky trefě Kanakimany.

V Ďolíčku byla Sparta v první části lepší, přesto od 40. minuty prohrávala. Hilál po samostatném úniku otevřel skóre. Jenže, jako obvykle, Klokani vedení do konce poločasu neudrželi. Tuci překonal Reichla těsně před odchodem do šaten a v 61. minutě rozhodl o vítězství Sparty Birmančevič.

Teplice potřebovaly v duelu s Libercem konečně bodovat. K splnění úkolů je přiblížil v 17. minutě bývalý hráč soupeře Horský. Hned v úvodu druhé části srovnal Letenay. Vyrovnaný zápas nakonec po chybě gólmana Bačkovského rozhodl v 94. minutě Gning.

Večerní duel v Edenu zvládli s jistotou domácí. V sedmé minutě otevřel skóre z pokutového kopu Václav Jurečka. Olomouc nevystřelila ani jednou na branku soupeře a v závěru ještě jednou inkasovala po trefě Dioufa.