středa 23. října 2024

Sparta doma nadělila Vítkovicím pět branek

V dohrávce devátého kola Tipsport Extraligy zvítězili hokejisté Sparty nad Vítkovicemi vysoko 5:1.

Sparta dala Vítkovicím pět branek.

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

• Sparta dala Vítkovicím pět branek.
  • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Ve vyprodané O2 Areně přivítala Sparta k dohrávce devátého kola hokejisty Vítkovic. Sparťané v nabitém programu hráli po třech venkovních zápasech znovu před vlastními fanoušky a chtěli dát zapomenout na debakl 5:0 s Hradcem i následnou bodovou ztrátu v Brně.

První třetinu otevřel hned zkraje sparťanský Roman Horák a přestože k vidění byly další šance na obou stranách, víc gólů první dvacetiminutovka nepřinesla.

Druhé dějství už bylo gólově vydatnější. Nejprve rychle srovnal Vojtěch Ledinický, ale poté převzali otěže utkání znovu domácí. Na 2:1 otáčel zpět kormidlo zápasu momentální tahoun Sparty Tomáš Hyka a o chvíli později zvyšoval na 3:1 navrátilec do sestavy Vladimír Sobotka.

Pětibrankový příděl do sítě Vítkovic završili v posledním dějství Roman Horák a Aaron Irving. Sparťané se tak po dvou prohrách mohou vrátit na vítěznou vlnu, zatímco Vítkovice na druhé straně zaznamenaly už třetí prohru v řadě.

„Vítkovice mají dobrý tým, ale dobře jsme se připravili. V první třetině jsme měli podobně střel i šancí, až v polovině se to pro nás překlopilo. Nic jsme jim pak nedovolili, dobře jsme hráli přesilovky i oslabení. To nám položilo základní kámen pro vítězství,“ hodnotil vítězné utkání Michal Řepík.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Horák (Chlapík, Kempný), 31. Hyka (Řepík), 34. Sobotka (Řepík), 43. Horák (K. Hrabík, Irving), 50. Irving (Krejčík, P. Kousal) – 22. Lednický (Claireaux, Hašek).

Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.