pondělí 16. září 2024

Slovácko porazilo Baník, rozhodl vlastní gól Chaluše

Ostrava měla ve druhé půli na Slovácku velkou převahu, její snahu o vyrovnání v závěru narušil vyloučený Buchta

Oslabení. David Buchta odchází v 82. minutě ze hřiště po druhé žluté kartě.
Zdroj: profimedia

• Oslabení. David Buchta odchází v 82. minutě ze hřiště po druhé žluté kartě.
  • Zdroj: profimedia

Slovácko v posledním zápase pátého kola Chance ligy skolilo ostravský Baník 1:0 a s osmi body se posunulo na lichotivé šesté místo, naopak Baník má po čtyřech
odehraných zápasech šest bodů a je na 11. místě. Večerní překvapení? Asi ne. Slovácko nedostává góly, doma je velmi silné a na Baník si věří. Ostravští naopak zažili ve čtvrtek velké zklamání po smolném vyřazení s Kodaní a na vzpamatování se měli jen tři dny.

Rozhodující úder v zápase si paradoxně připravil na konci první půle ostravský zadák Chaluš, který nešťastně tečoval střelu domácího Kohúta za Holcova záda. Baník ve druhé půli mohutně tlačil, deset minut před koncem se ale po druhé žluté kartě nechal vyloučit hostující Buchta.

Chance liga, neděle, 5. kolo:

Olomouc - Mladá Boleslav 3:2 (2:1), branky: 21. Mikulenka, 45.+4 a 90.+4 Kliment - 34. Kušej, 48. Sakala

České Budějobice - Plzeň 0:3 (0:1), branky: 31. Jirka z penalty, 50. Cadu, 81. Kalvach

Liberec - Pardubice 3:0 (2:0), branky: 15. Frýdek, 36. a 64. Hlavatý

Slovácko - Baník 1:0 (1:0), branky: 45. vlastní Chaluš

Zápasy v sobotu: Hradec - Dukla 1:0, Karviná - Bohemians 1:2, Slavia - Teplice 2:1, Jablonec - Sparta 1:2

Autor: Evžen Zavadil