středa 26. června 2024

Skupina E zase překvapila. Slováci berou tři body

Nešťastné momenty Belgičanů z druhého poločasu je stály cenné body. Slovensko zdolalo urputným výkonem Goliáše.

Houževnatý výkon týmu dovedl Slováky ke třem bodům.
Zdroj: profimedia

• Houževnatý výkon týmu dovedl Slováky ke třem bodům.
  • Zdroj: profimedia

Po nečekané výhře Rumunska nad Ukrajinou 3:0 pokračují Slováci v udivování diváků. Belgičtí fanoušci si od výletu do Frankfurtu jistě slibovali víc.

Obrovská chyba v rozehrávce belgických reprezentantů v úvodu zápasu posunula Slováky do vedení. Belgičané vyhazovali míč od postranní čáry blízko vlastní šestnáctky, který ale hned po špatné rozehrávce Jeremyho Dokua ztratili. Balon vypíchl slávistický útočník Schranz, přihrál Kuckovi, který vyzkoušel Koena Casteelse. Ten jeho střelu odrazil právě k Ivanu Schranzovi a ten už protlačil míč za záda gólmana. 7. minuta zápasu, Slovensko vede 1:0.

První poločas nabídl ještě několik velkých šancí na obou stranách, skóre zápasu však zůstalo nezměněné.

Deset minut po poločasové pauze si vybojovali Rudí Ďáblové rohový kop. Po rychlé rozehrávce se zvládl prosadit Lukaku. Branka byla ale po zásahu VARu odvolána, belgický hroťák dorážel z ofsajdu.

Kanonýrovi Lukakovi zkazil video rozhodčí radost ještě jednou. Po skvělé individuální akci střídajícího Opendy nahrával střelec Lipska na střed pokutového území, odkud už zakončoval belgický útočník. Jediná chybička byla ruka Opendy, kterou si pomohl zpracovat míč. Branka nebyla opět uznána.

Další šance už nebyla Belgičanům nabídnuta. Kvůli zahozeným šancím dnes odchází z utkání bez bodů.

Slovensko se dnešním výkonem pasovalo na druhé místo v tabulce skupiny E, ale jen o skóre. Má našlápnuto k postupu, cestu Slovákům zkříží Ukrajina s Rumunskem.

Skupina E: Belgie - Slovensko 0:1 (0:1), branky: 7. Schranz

Autor: Ondřej Sutnar