středa 18. září 2024

Škoda. Macháč vyhrál s Alcarazem první set, kvůli křeči musel vzdát

Po dvou zápasech singlistů Češi prohrávají se Španěly 0:2, porážku mohou v závěrečném utkání zmírnit deblisté

• Škoda. Tomáš Macháč sehrál se Španělem Alcarazem skvělý první set, potom ho začaly trápit křeče.

Jiří Lehečka v prvním zápase kvalifikační skupiny Davis cupu českému týmu ´povinný´ bod s Bautistou nepřinesl a Tomáš Macháč v utkání ´jedniček´ zázrak proti světové trojce Alcarazovi nedotáhl. Česko tak prohrává po duelech singlistů se Španělskem 0:2 a výsledek může už pouze zmírnit závěrečná čtyřhra, ve které nastoupí Menšík s Pavláskem.

Nová česká jednička byla v utkání s hvězdným Alcarazem blízko překvapení, jenže jej postihla nehorázná smůla. Tomáš Macháč si ve Valencii proti domácímu tenistovi vynutil tiebreak, ve kterém Španěla jasně přehrál. Výborně podával, vyhrával i dlouhé výměny.

Parádní tenis předváděl i na začátku druhé sady, ale ve čtvrtém gemu jej začala trápit křeč v lýtku a bolest se naplno projevila v následující hře. Český tenista sice set dohrál, ani po ošetření se ale jeho stav nezlepšil a zápas proto skrečoval.

Češi v dalších duelech budou hrát s Austrálií (čtvrtek), v sobotu je čeká Francie. Do listopadového finále v Malaze (play-off osmi týmů) postoupí dva nejlepší týmy ze skupiny.

Davis Cup, skupina B, Valencie: Španělsko - Česko 0:2

Lehečka - Bautista 6:7(1), 4:6

Macháč - Alcaraz 7:6 (3), 1:6, skreč