pátek 18. října 2024

Sešívaní vydřeli výhru, Bohemians přehráli Karvinou

Slavia ještě v 80. minutě senzačně prohrávala s Teplicemi, pak se nadechla k obratu. "Klokani" vybojovali tři body v Karviné.

Slavia porazila Teplice.

Hráči SK Slavia Praha v utkání 15. kola Fortuna ligy proti Baníku
Zdroj: SK Slavia Praha

• Hráči SK Slavia Praha v utkání 15. kola Fortuna ligy proti Baníku
  • Zdroj: SK Slavia Praha

V zajímavé první půli mezi Slavií a Teplicemi diváci gól neviděli, ale hosté nepřijeli do hlavního města na výlet a několikrát favorita pozlobili. Cykalova střela se otřela o tyč, šance ale měli i sešívaní. Na gól se v Edenu čekalo do 57. minuty, kdy Teplice poslal do vedení Gning.

Dobývání teplické svatyně proměnil v branku v 81. minutě Oscar a za šest minut rozhodl o výhře Pražanů ranou z hranice vápna Zafeiris. Na vyrovnání už neměly vyšťavené Teplice sílu.

Utkání v Karviné ovlivnil bleskový gól Bohemians, kteří využili žákovské chyby domácích a zásluhou Matouška v první minutě vedli. Vecheta sice rychle odpověděl a stav byl 1:1, ale vítěznou trefu zařídil Hilál v 38. minutě a "Klokani" těsnou výhru uhájili. Ve večerním utkání hostí Jablonec pražskou Spartu.