čtvrtek 16. května 2024

Plzeň veze z Kazachstánu výhru

Výrazní při vítězství 2:1 v Kostanaji byli Cadu, Kalvach, Chorý, Vlkanova nebo Kopic.

Lukáš Kalvach zvyšuje na 2:0.
Zdroj: Jan Kubíček / FCVP

• Lukáš Kalvach zvyšuje na 2:0.
  • Zdroj: Jan Kubíček / FCVP

Fotbalisté plzeňské Viktorie jsou jednou nohou v hlavní fázi Konferenční ligy. V úvodním zápasu posledního předkola totiž vyhráli na půdě kazašského Tobolu Kostanaj 2:1.

Vedli dokonce 2:0, ale vinou ruky v nastavení druhé půle a následné penalty vezou „jen“ jednogólový náskok. Branky dali Cadu a Kalvach, výrazně se na nich podíleli Chorý, Vlkanova a Kopic.

„Máme radost, že jsme vyhráli posedmé v řadě,“ nechal se slyšet kouč Miroslav Koubek, jenž ustál nepovedený úvod sezóny a od té doby kormidluje plzeňskou loď na vítězné vlně.

Trenérovi Viktorie vyšlo dvojstřídání v 56. minutě. „Příchodem Chorého a Vlkanovy se naše hra zvedla. Výsledkem byly dvě branky, které nás poslaly do vedení,“ souhlasil Koubek.

Odveta se hraje v poslední srpnový den. „Budeme doma, bude plný stadion, diváci nám pomohou,“ je přesvědčený zkušený stratég, který se teď už ani v nejmenším nezříká role favorita.

Autor: Jakub Holý