pátek 20. září 2024

Plzeň smetla Karvinou a posunula se hned za Spartu

V posledním zápase čtvrtého kola Chance ligy plzeňská Viktoria porazila Karvinou 5:0, rozhodčí udělili na každé straně jednu červenou kartu

• První trefa. Mladík Tom Slončík se poprvé prosadil v dresu Viktorie v mistrovském zápase.

Destrukce, dominance, exhibice. Plzeňská Viktoria uzavřela program čtvrtého kola Chance ligy drtivou výhrou nad Karvinou v poměru 5:0 a posunula se v tabulce na druhé místo. Domácí byli v Doosan aréně od začátku aktivní, brzy si vytvořili několik šancí a ve 23. minutě poprvé udeřili díky Vašulínovi. Již o tři minuty později dostal červenou kartu hostující Čavoš za zákrok na Červa a osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Zvlášť když si premiérovou branku v dresu Viktorie připsal ve 30. minutě Slončík.

Po necelé hodině hry navýšil náskok Červ, v 63. minutě se trefil Šulc a z penalty uzavřel skóre zápasu Jirka. Dokonalý duel pro domácí pokazil pouze střídající Sène, který se nechal vyloučit po dvou minutách pobytu na hřišti.

Chance liga, 4. kolo:

Plzeň - Karviná 5:0 (2:0), branky: 23. Vašulín, 30. Slončík, 58. Červ, 63. Šulc, 86. Jirka z penalty

Pardubice - Slovácko 0:1 (0:0), branka: 60. Ndefe

Baník Ostrava - Hradec Králové 1:0 (0:0), branka: 90+1. Uchenna Aririerisim

Mladá Boleslav - České Budějovice 4:0 (1:0), branky: 17. Králik, 49. Kušej, 64. Mašek, 79. John S.

Dukla - Jablonec 0:2 (0:1), branky: 45+1. Hollý, 89. Kanakimana

Bohemians - Sparta 1:2 (1:1), branky: 40. Júsuf - 45+4. Tuci, 61. Birmančevič

Teplice - Liberec 2:1 (1:0), branky: 17. Horský, 90+4 Gning - 46. Letenay

Slavia - Olomouc 2:0 (1:0), branky: 7. Jurečka z pen., 88. Diouf