Plzeň přehrála obhájce titulu

Indiáni vstoupili do nové sezony vítězně. Extraligovou předehrávku prvního kola ovládli 3:1.

Plzeň zvítězila nad obhájcem titulu

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

• Plzeň zvítězila nad obhájcem titulu
  • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Plzeň odstartovala první zápas nové sezony výborně. Ve 4. minutě se trefil mezi Mazancovo betony Jakub Lev a svůj návrat do Plzně nemohl lépe oslavit, 1:0. Škodovka přidala do konce první třetiny další gól. Ondřej Matýs mířil přímo pod břevno, 2:0.

Do druhé třetiny vstoupila Plzeň opět jako uragán. Ve 26. minutě zvyšoval už na 3:0 Aleksi Rekonen. Ve 29. minutě mohli plzeňští hokejisté navýšit svůj náskok po trestném střílení. Jakub Lev ale nájezd neproměnil.

Třinec se nemohl dostat do formy. Po 40 minutách vystřelil jen jedenáctkrát, oproti tomu domácí Plzeň hned dvacet devětkrát.

Obhájci titulu se probudili na začátku třetí třetiny. Tomáš Kundrátek zamířil přímo nad beton plzeňského brankáře, 3:1. Hosté už další branku nepřidali a Plzeň vyhrála nad posledním mistrem s přehledem 3:1.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 3:1

Branky: 4. Lev, 14. Matýs, 26. Rekonen – 44. Kundrátek