čtvrtek 19. září 2024

Plzeň a Litvínov zničili soupeře, Oceláři vyhráli až po nájezdech

Plzeň nastřílela Olomouci osm gólů, Vary nešetřily Litvínov a Třinec vyhrál v Mladé Boleslavi.

Plzeň deklasoval Olomouc

Zdroj: HC Škoda Plzeň / Marek Švamberg

• Plzeň deklasoval Olomouc
  • Zdroj: HC Škoda Plzeň / Marek Švamberg

PLZEŇ – OLOMOUC 8:0

Plzeň si doma proti Olomouci zastřílela. Domácím se povedla zejména především poslední dvacetiminutovka. V ní vstřelili Indiáni hned pět gólů a postarali se o parádní vstup do nového roku.

Branky: 10. Matýs, 23. Rekonen, 27. Indrák, 42. Matýs, 46. Zámorský, 48. Hrabík, 57. Dujsík, 58. Söderlund

LITVÍNOV – KARLOVY VARY 1:6

Karlovy Vary měly skvělý vstup do utkání. Už po sedmi minutách vedly o tři branky. V 8. minutě sice dokázal odpovědět Koblasa, ale to bylo od Litvínova vše. Vary překonaly brankáře Tomka ještě třikrát a donutili ho vystřídat. Střídající gólman Lukáš Klika si odbyl svůj extraligový debut.

Branky: 8. Koblasa – 3. O. Procházka, 6. Kofroň, 7. O. Beránek, 47. O. Beránek, 50. a 50. Jiskra

MLADÁ BOLESLAV – TŘINEC 2:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH

Jen devět sekund dělilo Oceláře od zisku tří bodů. Při hře bez brankáře ale vyrovnal na 2:2 Tomáš Fořt. Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Vítěznou trefu si připsal Daniel Voženílek a Oceláři odjeli z Mladé Boleslavi s dvěma body.

Branky: 18. F. Pavlík, 60. Fořt – 17. Kurovský, 30. Voženílek

SPARTA PRAHA – VÍTKOVICE 2:1

Branky: 25. a 29. Horák – 7. Peterek

LIBEREC – ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:1

Branky: 30. Flynn, 30. Rychlovský, 32. A. Najman, 59. Vlach – 58. Toman

HRADEC KRÁLOVÉ – KLADNO 4:2

Branky: 9. Perret, 17. Estephan, 19. Pavelka, 60. Jergl – 16. Martenet