úterý 2. července 2024

Parádní zápas. Turci přetlačili Gruzínce 3:1, favorit měl ale namále

Asi nejlepší utkání na šampionátu nabídli divákům soupeři české reprezentace

• Sakra dobrý. Chce ho Real Madrid a Arda Güler ukázal krásným gólem v 65. minutě proč.

První zápas skupiny F nabídl skvělou podívanou plnou šancí a střel i dostatek gólů. Možná i děravých obran, diváci si ale přišli na své. Aktivněji začali Turci. Před téměř domácím publikem měl první velkou šanci favorit už v 10. minutě. Ayhan na hranici vápna napálil míč a ten se odrazil od tyče gruzínské brány podél brankové čáry. Hned z protiútoku zahrozili Gruzínci, nebezpečnou střelu Mekvabišviliho musel turecký gólman vyrážet na roh.

V 25. minutě už Turci vedli, dělovka Müldüra do šibenice byla nechytatelná. Z dalšího útoku přidalo Turecko druhý gól, který mu však za chvilku vzal VAR. Ofsajd.

A za chvíli bylo srovnáno. Dorážka Mikautadzeho k přední tyči nachytala Günoka – 1:1.

Také druhá půle se nesla v ofenzivním stylu. Turci tlačili, Gruzínci hrozili z brejků.

Po necelé hodině Çalhanoğlu z přímého kopu prověřil Mamardašviliho a v 65. minutě už Turecko znovu vedlo. Devatenáctiletý Güler obstřelil tři bránící hráče a jeho úžasný pokus přesně zaplul k tyči.

Za pět minut mohlo být vyrovnáno. Kočorašvili se sebevědomě uvolnil ve vápně a orazítkoval břevno Günokovy brány.

V 87. minutě mohl rozhodnout Çelik, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti ale zlikvidoval Mamardašvili.

A tak se mohli Gruzínci ještě nadechnout k velkolepému náporu. První šanci promarnil Mikautadze, poté ještě borci z Kavkazu nastřelili tyč.

Na poslední roh šel ještě pomoct gólman, právě on ale potom chyběl při brejku Turků. Aktürkoglu tak upravil do prázdné svatyně na konečných 3:1.

Skupina F: Turecko – Gruzie 3:1 (1:1). Branky: 25. Müldür, 65. Güler, 90.+7 Aktürkoglu - 32. Mikautadze