Po včerejším jednání ministerstva práce a sociálních věcí, odborů a zástupců zaměstnavatelů, není vůbec jasné, o kolik stoupne minimální mzda. Představy odborů a zaměstnavatelů se liší až o 1 500 korun a s kompromisním ministerským návrhem a neuspokojil je ani jiný vládní návrh, kdy by minimální mzda činila 19 400 korun. Odbory jsou podle svého šéfa Josefa Středuly ochotné přistoupit na sumu o sto korun vyšší než je druhý vládní návrh. S ním však zase zcela nesouhlasí zástupci zaměstnavatelů, kteří jsou ochotni přidat maximálně tisíc korun.
O tom, o kolik minimální mzda v příštím roce vzroste, nakonec bude muset rozhodnout vláda. Předpokládá se, že se přikloní k ministerskému návrhu. Šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) počítá s tím, že kabinet Petra Fialy (ODS) se přikloní k nižšímu ze dvou návrhu, který sám Jurečka předložil, a proto by minimální mzda od příštího roku měla vzrůst o 1 600 korun na konečných 18 900.
Poté, co se tripartita nedohodla, pohrozily odbory dalšími protestními akcemi, protože podle Středuly by minimální mzda měla v závislosti na růstu inflace činit 21 165 korun. Minimální mzdu v současné době pobírá necelých 120 tisíc zaměstnanců.