Nová funkce YouTube. Uživatelé budou moci klonovat hlasy popových hvězd

Napsat krátkou píseň a nechat si jí zazpívat třeba od Demi Lovato. To je nový nástroj, který teď testuje YouTube. Využívá k tomu umělou inteligenci.

Demi_Lovato_3_(42749539272)

Demi Lovato se zapojila do projektu YouTube.
Zdroj: Wikimedia commons

  • Demi Lovato se zapojila do projektu YouTube.
  • Zdroj: Wikimedia commons

Spojení uměleckého světa hudby a nevyhnutelného technologického pokroku, to představuje nová funkce YouTube. Ta uživatelům pomocí umělé inteligence umožní klonovat hlasy popových hvězd. Experimentální nástroj s názvem Dream Track zatím YouTube testuje na krátkých písních, kdy je třeba uvést text a náladu, kterou by skladba měla navodit.

Do projektu se zapojilo devět světoznámých interpretů, jako je Sia, Demi Lovato, John Legend nebo třeba T-Pain. Ti všichni dali k napodobování jejich hlasů softwarem oficiální souhlas. V současné době ho má možnost využívat zatím asi jen stovka uživatelů z USA, a to jen u krátkých videí - YouTube shorts. "Věřím, že jako umělci musíme být součástí utváření toho, jak bude tato budoucnost vypadat," vyjádřila se k projektu Lovato. 

S představením nové funkce přišli vývojáři YouTube jen chvíli po tom, co oznámili, že se bude veškerý obsah vytvořený umělou inteligencí zveřejněný na serveru štítkovat. Dream Track je ale podle nich jiný. A to právě díky výslovnému souhlasu všech umělců, jejichž hlasy funkce využívá.

Google zároveň představil i další hudební projekty využívající umělé inteligence. Jedním z nich je třeba i nástroj, který umožní uživatelům zabroukat melodii a software k ní vytvoří instrumentální podklad.

Autor: Nikola Velkoborská

Související

14149415910_ba87c0ab0c_b
Zahraniční

Kříženec vlka, který byl domácím mazlíčkem, v Alabamě rozsápal kojence

profimedia-0826873492
Zahraniční Válka na Ukrajině

Pokud Kongres nezakročí, USA přestanou pomáhat Ukrajině

Protesty v USA za ukončení prohibice.
Zahraniční Výročí

Pátým prosincem skončila prohibice. Už 90 let mohou Američané svobodně popíjet

President_of_Ukraine_met_with_the_Ukrainian_military_in_Bakhmut_and_presented_state_awards._(52713278630)
Zahraniční

Bod zlomu? USA nemají pro Kyjev peníze, Zelenskyj se hádá se svými jestřáby