O vojenské intervenci do Nigeru je rozhodnuto. Západoafrické státy sdružené ve společenství ECOWAS hodlají poslat do země své armády, aby nastolily zpět demokratické zřízení, které bylo svrženo 26. července, kdy nigerská vojenská junta odstranila z pozice hlavy státu prozápadně orientovaného prezidenta Mohameda Bazouma a vlády se ujal generál Abdourahamane Tiani, který je dlouhodobě podporován Ruskem. Proto se také do situace v zemi chce v návaznosti na intervenci ze strany ECOWAS zapojit ruská žoldnéřská skupina wagnerovci Jevgenije Prigožina.
This is Shomolu palliative distribution in Lagos State. Hunger doesn't know tribe and religion 😭.
— Peter Obi's Updates And Full Time Supporter (@PeterObiUpdates) August 20, 2023
Russia Westham #PeterObi De Gea #AllEyeOnTheJudiciary Fayose Tacha ECOWAS Niger Burkina Faso Mali Wike Rest in Peace Mount Latto World Cup Whitemoney Ilorinpic.twitter.com/7KHP7jH9br
Kdy by měly armády západoafrických států překročit hranice Nigeru, zatím nebylo oznámeno. Ovšem ani ve společenství samotném nepanuje jednota, protože už před několika týdny Burkina Faso a Mali oznámily, že zásah proti Nigeru budou brát jako zásah proti sobě, protože v obou těchto zemích došlo před nedávnem k podobnému proruskému puči. Zdrženlivý postoj k útoku na Niger vykazuje rovněž Ghana. Samo Rusko puč v Nigeru přímo nepodpořilo, ale jejich ministerstvo zahraničí se k intervenci ze strany ECOWAS staví negativně. Zásah naopak podporují západoevropské země v čele s Francií, pro níž byl až do července Niger důležitým dodavatelem zlata a uranu pro jaderné elektrárny.