Západoafrické junty vytáhly do boje proti Ukrajině. Podle nich podporuje terorismus
Ukrajinci, podle vyjádření vládnoucích vojenských junt v Mali, Nigeru a Burkině Faso, podporují tamní separatisty. Případ bude řešit Rada bezpečnosti OSN.
Ukrajinci, podle vyjádření vládnoucích vojenských junt v Mali, Nigeru a Burkině Faso, podporují tamní separatisty. Případ bude řešit Rada bezpečnosti OSN.
Poté, co Mali přišlo s obviněním, že do povstání na severu země byla zainteresována i ukrajinská tajná služba, vypověděl i Niger mezinárodní styky s touto východoevropskou zemí. Kyjev na to nijak nereagoval.
Burkinu Faso, Mali a Niger spojilo vítězství proruských vojenských junt v jeden svazek. Nově utvářejí Konfederaci států Sahelu.
Zlaté doly v Nigeru, jež spravuje čínská společnost, byly uzavřeny poté, co desítky zvířat zemřely po vypití odpadní vody.
V Nigeru se na jednom místě střetla americká armáda s tou ruskou. Začalo střídání stráží v tomto africkém státě.
Niger pozval na své území specialisty ruské armády. Demonstruje tím vřelé vztahy s Moskvou.
Po francouzské armádě se z Nigeru musí stáhnout i ta americká. Země přiostřuje svou orientaci na Rusko.
Situace v Mali se komplikuje. Tamní vojenská junta už nechce spolupracovat se separatisty ze severu země a společně s Nigerem a Burkinou Faso vystupuje z afrického společenství ECOWAS.
Francie se vzdává svého postavení ve své bývalé kolonii. Vedení vojenské junty, která nyní vládne v Nigeru, toto rozhodnutí vítá.
Kolem převratu v Nigeru vzniká nová vojenská koalice. Zemi totiž proti vojenské intervenci ze strany sdružení ECOWAS, které chce do Nigeru vrátit staré pořádky, pomohou okolní státy Burkina Faso a Mali.