Nejcennější skalp. Tomáš Macháč porazil Novaka Djokoviče

Český tenista porazil světovou jedničku v semifinále turnaje v Ženevě

Cenný skalp. Djokovič gratuluje Macháčovi k výhře.

• Cenný skalp. Djokovič gratuluje Macháčovi k výhře.

Tomáš Macháč slaví v Ženevě nejcennější vítězství v kariéře. V semifinále turnaje porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče po setech 6:4, 0:6 a 6:1, zároveň se dostal do nejprestižnějšího finále (ATP 250) ve svém tenisovém životě. V něm narazí na vítěze utkání Ruud – Cobolli.

Utkání se odehrávalo ve vlnách. Djokovič si vypracoval v prvním setu vedení 4:1, Macháč ale získal pět her v řadě a také první set. Druhá sada patřila světové jedničce, která českému hráči nadělila kanára. Jenže v rozhodujícím setu se situace znovu obrátila a Macháč dominoval. „Jsem hlavně rád, že jsem zápas zvládnul. Proti Novakovi musíte být neustále ve střehu, hrát na maximum a doufat, že to bude stačit," prohlásil třiadvacetiletý tenista těsně po skončení duelu.

Macháč se díky výhře posunul již na 34. příčku ve světovém žebříčku, což je jeho maximem.

Naopak hvězdný Srb, majitel 24 grandslamů, dorazí do Paříže na Roland Garros bez jediného letošního titulu i finálového zápasu.