neděle 6. října 2024

Motor i Litvínov doma zvítězily

Série předkola play-off má za sebou první utkání. Z vítězství se radovaly domácí týmy. Vyhrál Motor i Litvínov.

Hráči Motoru se radují z gólu

Zdroj: hcmotor.cz

• Hráči Motoru se radují z gólu
  • Zdroj: hcmotor.cz

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

V první třetině branka nepadla. Úvodní gól utkání vstřelili Jihočeši hned v úvodu druhé dvacetiminutovky. Energie dokázala za šest minut odpovědět a do konce druhé třetiny stav zápasu obrátit, 1:2. Třetí třetina patřila domácím. Během posledních dvaceti minut třikrát skórovali a využili výhody domácího ledu. Dvě branky vstřelil českobudějovický Brant Harris.

Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) – 28. Gríger (O. Procházka, Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, Rachůnek)

HC VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Litvínov v zápase dvakrát prohrával, přesto se nakonec radoval z důležitého vítězství. Oba týmy vstoupily do utkání s velkým odhodláním. Rozhodčí měli plné ruce práce, během úvodních pěti minut rozdali sedm trestů. Hosté se dostali do vedení ve 13. minutě po gólu Söderlunda. Chemici vyrovnali ve druhé třetině po dorážce Zygmunta. Plzeň si ale vzápětí vzala vedení zpět a vyhrála druhou třetinu. Chemici šli do třetí třetiny s odhodláním zvrátit stav zápasu, a to se jim povedlo. Litvínovští hráči dokázali během tří minut vstřelit tři branky a rozhodli o výhře 4:2.

Branky a nahrávky: 26. Zygmunt (Havelka, Gut), 46. Koblasa (Sukeľ), 48. Kirk (Koblasa, Baránek), 50. Baránek (Hlava, D. Kaše) – 13. Söderlund (Indrák), 30. Laakso (Matýs)