Čeští medailisté.
Zdroj: Ivana Roháčková / ČAS

• Čeští medailisté.
  • Zdroj: Ivana Roháčková / ČAS

Už od roku 1964 se koná atletické mistrovství Evropy juniorů. Letos Češi vytvořili medailový rekord, když přivezli hned osm cenných kovů a skočili třetí v pořadí národů.

Zlato mají tři běžci a běžkyně. Karolína Jarošová na trati 3000 metrů překážek dokonce časem 10:04,57 překonala juniorský národní rekord, přestože je ještě dorostenkou. Lurdes Gloria Manuel byla nejrychlejší na 400 metrů a Jakub Dudycha na 800.

Stříbro získal diskař Svozil. Na fotce je to ten pán úplně vpravo. Jeho medailový úspěch byl jediným českým v technických disciplínách.

Zbylé čtyři cenné kovy bronzové barvy pocházejí opět z dráhy. 1500 metrů zvládli nejrychleji Natálie Millerová a Ondřej Gajdoš. Medaile slavily také obě dívčí štafety.

Karolína Mitanová, Kateřina Matoušková, Terezie Táborská a Lurdes Gloria Manuel se po závodu na 4 x 400 metrů radovaly i z českého juniorského rekordu 3:34,84.

Hana Blažková, Terezie Táborská podruhé, Nikola Musilová a Adéla Tkáčová zazářily na trati 4 x 100 metrů.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: atletika.cz