Ze studie Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) vyplývá, že jaderné mocnosti dále vybavují svůj arzenál. Devět států vlastnící jaderné zbraně, kterými jsou USA, Rusko, Spojené království, Francie, Čína, Indie, Pákistán, Severní Korea a Izrael, během loňského nasadilo nové jaderné zbraně nebo zbraně schopné nést jaderné hlavice.
Rusko a USA společně vlastní téměř 90 procent všech jaderných zbraní na světě. Velikosti jejich jaderných arzenálů, ve smyslu použitelných hlavic, se podle výzkumníků ze SIPRI zdály být v roce 2022 poměrně stabilní, i když transparentnost týkající se jaderných sil v obou zemích klesla po invazi Ruska na Ukrajinu.
Odhad velikosti jaderného arzenálu Číny se zvýšil z 350 hlavic v lednu 2022 na 410 v lednu 2023, a očekává se, že bude nadále růst. V závislosti na tom, jak se rozhodne strukturovat své síly, by Čína mohla mít alespoň stejný počet mezikontinentálních balistických raket jako USA nebo Rusko do roku 2030. „Čína začala významně rozšiřovat svůj jaderný arzenál,“ uvedl Hans M. Kristensen, spolupracovník SIPRI z programu zbraní hromadného ničení a ředitel projektu informací o jaderných zbraních u Federace amerických vědců (FAS). Čína tvrdí, že jejím cílem je mít pouze minimálně množství jaderné síly, aby byla schopna udržet svou národní bezpečnost.