neděle 24. září 2023

Metalfest představil první jména. Ta nenaznačují změnu trendu posledních let

Plzeňský Metalfest láká každoročně tisícovky lidí. Na příští rok už oznámil nové kapely, které z nastaveného trendu nevybočují.

73460718_10162292375025386_7147715725400997888_n

Řečtí SepticFlesh jsou jednou z prvních ohlášených kapel na příští Metalfest.
Zdroj: Facebook SepticFlesh

  • Řečtí SepticFlesh jsou jednou z prvních ohlášených kapel na příští Metalfest.
  • Zdroj: Facebook SepticFlesh

Přehlídka tvrdé hudby Metalfest, která se v západočeské Plzni koná už od roku 2010, ohlásila první kapely na příští rok. Ten bude Lochotínský amfiteátr hostit v termínu 31. května až 2. června. Mezi prvními formacemi, kteří účast na tomto metalovém svátku přislíbily, jsou řečtí symfoničtí deathmetalisté Septicflesh, švýcarská folkmetalová formace Eluveitie, švédští doommetalisté Avatarium, milovníci středověké hudby Feuerschwanz či powqermetalová dvojice Orden Ogan a Angus McSix.

Soud podle ohlášených kapel, které mají s účastí na Metalfestu z posledních let své zkušenosti to vypadá, že organizátoři budou pokračovat v nastoupeném trendu, kdy se zaměřují takřka výhradně na evropskou scénu. Po řadě amerických hvězd z festivalových začátků, kdy e v Plzni představili například Megadeth či W.A.S.P., je v posledních letech pořadatelská agentura fanoušky kritizována za velice obdobný model jednotlivých ročníků.

Autor: Jan Skala