neděle 3. března 2024

Americká a britská alternativa i německý metal. Festivaly oznamují první hvězdy

Řada festivalů už oznamuje hlavní hvězdy na příští rok. Vizovický Masters Of Rock zatím vyčkává, protože jako jedna z mála letních akcí má i svou zimní variantu, kde by o nadcházejícím víkendu měla padnout první jména.

7876559546_6104db5d91_b

Američtí Five Finger Death Punch budou hlavními hvězdami plzeňského Metalfestu.
Zdroj: Flickr

  • Američtí Five Finger Death Punch budou hlavními hvězdami plzeňského Metalfestu.
  • Zdroj: Flickr

Každoroční nabídka festivalů v České republice se netenčí, ačkoliv musí bojovat o každého diváka. Promotéři proto už s předstihem oznamují, co bude festivalového návštěvníka v následujícím roce čekat.

Pravděpodobně nejnavštěvovanější akci svého druhu v České republice, královéhradecký Rock For People, v roli hlavních hvězd navštíví britská alternativně rocková parta Bring Me The Horizon, která zde zavzpomíná i na své metalcorové kořeny. Spolu s ní se na východě Čech představí i kanadská zpěvačka Avril Lavigne či frontman metalových Slipknot Corey Taylor se svým sólovým programem. Vystoupení hvězd amerického alternativního rocku Queens Of The Stone Age zase nabídne severomoravská akce Colours Of Ostrava.

Jaroměřský Brutal Assault, což je jedna z největších metalových přehlídek v Evropě, láká na vystoupení bývalého frontmana blackmetalových Immortal Abbatha či švýcarské Triumph Of Death, což jsou někdejší kultovní Hellhammer. Plzeňský Metalfest překvapuje zařazením amerických hvězd Five Finger Death Punch do pozice hlavního taháku akce a spálenopoříčský Basinfirefest zase slibuje německé metalisty Blind Guardian či Kanaďany Kataklysm.

Čistě českému festivalu Hrady.cz bude dominovat Lucie a Daniel Landa a Votvírák slibuje velmi pestrou škálu umělců od Michala Davida přes Václava Neckáře a Petru Janů až po heavymetalový Citron.

Autor: Jan Skala

Související

the-prodigy-2021
Hudba

Rock For People zveřejnil další hvězdy. Přijedou The Prodigy i The Offspring

7716960930_e19079c0ce_k
Hudba

Hudební legenda Lenny Kravitz vystoupí na Colours of Ostrava

Queens_of_the_Stone_Age_-_Southside_Festival_2023_-_DSC04551
Hudba

Colours Of Ostrava zná první hvězdy. Zahraje kapela nominovaná na Grammy

73460718_10162292375025386_7147715725400997888_n
Hudba

Metalfest představil první jména. Ta nenaznačují změnu trendu posledních let