sobota 25. května 2024

Masakr v Sydney: Muž s nožem zavraždil šest lidí, dalších 12 zranil. Šel po ženách

40letý Joel Cauchi se v sobotu vydal do obchodního centra v australském Sydney. S sebou měl 30 centimetrů dlouhý nůž a bez varování zaútočil. Cílem psychicky nemocného muže byly pouze ženy.

profimedia-0864437304

Útok v Sydney.
Zdroj: Profimedia

  • Útok v Sydney.
  • Zdroj: Profimedia

Čtyři ženy a člena ochranky zavraždil na místě, pátá žena podlehla zraněním v nemocnici. Tam skončilo nejméně 12 dalších lidí s vážnými zraněními.

Cauchi ubodal 38letou Ashlee Good a vážně zranil její devítiměsíční dcerku Cotton On, kterou se žena snažila chránit vlastním tělem. Dalšími oběťmi jsou 25letá Dawn Singleton, která měla před svatbou, 47letá architektka Jade Young, 30letý člen ochranky Faraz Tahir, 55letá Pikria Darchia a 27letá Yixuan Cheng z Číny. Policistka, která byla na místě jako první, útočníka střelila. Také on na místě zemřel.

syd2

Oběti útoku v Sydney.

"Byla to ztrápená duše, ztrápená a frustrovaná, a je mi líto, co udělal vašim dětem a tomuto národu," řekl novinářům 76letý otec útočníka se slzami v očích.

Útok nebyl teroristickým činem. Cauchi, kterého fascinovaly nože, se léta léčil s duševní chorobou, poslední dobou ale vysadil léky. Jeho psychický stav byl velmi špatný

Autor: Zuzana Beranová a Tereza Maixnerová

Související

profimedia-0873522244
Zahraniční

Austrálie a Nový Zéland evakuují své občany z Nové Kaledonie kvůli nepokojům

shark 2
Zahraniční Technologie

USA a Austrálie odhalila revoluční bojové mořské drony. Vypadají jako žralok a rejnok

marmari
Krimi Video

Druhý brutální útok v Sydney, útočník se vrhl na biskupa v živém přenosu

smog v Indii
Zahraniční

Většina nejznečištěnějších měst je v Indii