Třiadvacetiletý český tenista v Ženevě přešel ve čtvrtfinále přes Američana Michelsena

Soupeřem Tomáše Macháče bude hvězdný Novak Djokovič.
Zdroj: profimedia

• Soupeřem Tomáše Macháče bude hvězdný Novak Djokovič.
  • Zdroj: profimedia

Tomáš Macháč si na antukové generálce před Roland Garros pořádně zvýšil sebevědomí. Ve čtvrtfinále v Ženevě potvrdil roli favorita v utkání s Alexem Michelsenem a poprvé v kariéře si zahraje semifinále na nejvyšším okruhu.

A to ne lecjaké. Soupeřem mu bude Novak Djokovič, který ve Švýcarsku usiluje o 99. kariérní titul a v Paříži bude poté obhajovat loňský triumf.

Macháč v duelu s Američanem Michelsenem zvládl rychle první set 6:3, ve druhém vedl 5:4 a podával na vítězství. Michelsen ale zápas zdramatizoval otočkou na 5:6. Pak už český tenista znovu zabral a v tiebreaku soupeře dorazil – 7:6.

Jestliže měl Macháč problémy se svým sokem ve druhém setu, jeho hvězdný protivník Djokovič se trápil v první sadě. A to pořádně. Za stavu 4:5 prohrával v desátém gemu 0:40 a odvracel celkově čtyři setboly soupeře. Srb ale dokázal téměř nemožné, set nakonec vyhrál 7:5 a poté dovedl souboj s Griekspoorem ke klidné výhře – 6:1.

Ženeva, antuka, ATP 250 - čtvrtfinále: Macháč - Michelsen 6:3, 7:6; Djokovič – Griekspoor 7:5, 6:1

Autor: Evžen Zavadil