Policie neví, kdo může za otravu krve pacientů. Oběť dostala motorovou pilu

Kontaminovaná narkóza nejspíš způsobila otravu krve devíti pacientů ve frýdlantské nemocnici. Byli v septickém šoku, selhávala jim játra, nikdo ale nebyl v bezprostředním ohrožení života.

blood-20745_960_720

Ilustrační foto.
Zdroj: pixabay.com

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: pixabay.com

Otravu krve zaznamenali lékaři u devíti z 16 pacientů, které operovali dva dny po sobě v listopadu 2018. Případ kriminalisté odložili v roce 2019 s tím, že se nestal trestný čin. Teď to udělali podruhé. Ani tentokrát nenašli viníka.

Vyšetřování bylo dlouhé a vyšlo na statisíce, jeho součástí byly opakované výslechy nebo například sedm znaleckých posudků. „Přesto se nepodařilo prokázat vztah mezi jednáním konkrétní osoby a následky způsobenými na zdraví pacientů. Znalecké posudky a expertízní zprávy nikdy jednoznačně nekonstatovaly, co kontaminaci pacientů způsobilo,“ řekl Minutovým zprávám policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Policie zjistila jen to, že se v nemocnici nesprávně nakládalo s léčivy, dostala za to vysokou pokutu, ale znovuotevření případu ji zrušilo.

Prvního z devíti pacientů nemocnice už odškodnila. Muž po operaci kýly původně plánoval, že požádá nemocnici o odškodné za ušlý zisk. Krátce poté dostal od vedení nemocnice, kde prý pracují i jeho příbuzní, motorovou pilu, protože prý rád pracuje se dřevem.

Související

želibský.jpg
Krimi

Policie teď našla obraz ukradený v roce 1998. V aukci ale byl už před čtyřmi lety

zbraň
Krimi

Policista zastřelil na Mladoboleslavsku agresivního útočníka

fn0c6212
Krimi Video

Podle demonstrantů vyvolala bitku policie. Video ze zásahu to vyvrací

miminko
Krimi

Policie odložila případ vraždy novorozence, tělíčko nikdy nenašla