čtvrtek 17. října 2024

Krejčí nastoupil v přípravě do základu, jeho Atlanta ale prohrála

Český basketbalista hrál ve třetím přípravném zápase 22 minut a dal pět bodů

• Strakonický rodák Vít Krejčí bojuje o místo v sestavě Atlanty, kde má podepsanou dvoucestnou smlouvu.

Vít Krejčí se dočkal. Ve třetím a zároveň předposledním přípravném zápase Atlanty Hawks před zahájením NBA nastoupil český reprezentant v základní sestavě. V Miami hrál 22 minut, dal pět bodů, navíc zaznamenal tři asistence a dva doskoky.

Jeho tým však prohrál 111:120, když o osudu rozhodla velmi špatná třetí čtvrtina. Hawks vedli ještě o poločase, jenže třetí část ztratili o hrozivých 22 bodů 15:37 a zlepšení v závěrečné čtvrtině vedlo pouze ke zkorigování celkového skóre.

V předchozích dvou duelech Atlanta porazila Indianu 131:130 a prohrála s Philadelphií 89:104. Krejčí v těchto střetnutích nastupoval jen z lavičky. Hawks čeká dnes (ve čtvrtek) poslední přípravné utkání v Oklahomě, ve středu 23. října pak odstartují sezonu.

Čtyřiadvacetiletý český rozehrávač má v Atlantě podepsanou dvoucestnou smlouvu.