Městu došla trpělivost s desítkami špatně zaparkovaných aut, fotografujícími turisty, kteří se kvůli záběru vrhali do silnice mezi projíždějící auta a vršícími se hromadami odpadu. Návštěvníci za sebou nechávali spoušť a zmatky, ve městě ale neutratili téměř nic a strávili tam jen nezbytně dlouhou dobu pro vytvoření fotky.
Obyvatelé města si stěžovali, že se turisti bez souhlasu vydávali na jejich zahrady či střechy. Vznikla proto 2,5metru vysoká a 20 metrů dlouhá bariéra, která znemožní ikonickou fotku pořídit.
Podobné stížnosti se řeší i na dalších místech Japonska, třeba u takzvaného Mostu snů, z něhož je výhled také na horu Fudži.
Kvůli nadměrnému turismu se navíc zavádějí rezervace pro návštěvníky, kteří vystupují na horu Fudži po nejčastěji používané stezce v prefektuře Yamanashi, aby se zmírnily dopravní zácpy. Na stezku budou smět nanejvýš čtyři tisíce lidí denně. Sousední prefektura zase bude stezky uzavírat na noc. Mnoho turistů chce totiž z hory pozorovat východ slunce, ale myslí, že cestu zvládnou na jeden zátah. Záchranáři pak musejí vyjíždět k mnoha zraněným turistům.