středa 18. září 2024

Komplikace. Lehečka v úvodním zápase Davis cupu nestačil na Španěla Bautistu

První duel daviscupové kvalifikace zvládla lépe španělská ´dvojka´. Ve druhém utkání ´jedniček´ vyzve domácí Alcaraz Tomáše Macháče

Jiří Lehečka v prvním zápase daviscupové kvalifikace se Španěly neuspěl.

• Jiří Lehečka v prvním zápase daviscupové kvalifikace se Španěly neuspěl.

Plán zatím nevychází. V úvodním zápase kvalifikace Davis cupu ve Valencii Jiří Lehečka prohrál se zkušeným Robertem Bautistou ve dvou setech 6:7, 4:6 a Česko tak prohrává se Španělskem 0:1. Lehečka sice prorazil hned první servis domácího tenisty, v zápase nadělil soupeři 10 es, jenže během odehraných 108 minut měl většinou navrch 36letý Španěl.

Dvaadvacetiletý Čech udělal 29 nevynucených chyb. První set dohrál ještě do tiebreaku, v něm ale uhrál jediný míč. Ve druhé sadě ztratil dvakrát servis a i když Batistuta napoprvé utkání nedopodával, na druhý pokus se mu to již povedlo.

„Servis mi nepomohl takovým způsobem, jak bych si představoval. On byl v top 10, navíc tenhle povrch mu sedí snad nejvýše ze všech,“ popsal důvody neúspěchu Lehečka a přiznal: „Dělal jsem strašně moc chyb, nebyl to můj den."

Ve druhém duelu singlistů Tomáš Macháč nastoupí proti hvězdnému Carlosi Alcarazovi.