čtvrtek 30. listopadu 2023

Koho volíš? Losnu nebo Mažňáka? Slavná trilogie vychází v jednom svazku

Rozsáhlé dílo Jaroslava Foglara, které začalo vznikat už za války, vyjde v jednom svazku. Znovu tak začnou ožívat postavy Rychlých šípů, Velkého Vonta, Jana Tleskače, tajemného Ema, či Bratrstva kočičí pracky.

CcBQbiJXEAER7Wx

Stínadelská dobrodružství patří ke klasickým dílům Jaroslava Foglara.
Zdroj: tramping.cz

  • Stínadelská dobrodružství patří ke klasickým dílům Jaroslava Foglara.
  • Zdroj: tramping.cz

Pro milovníky klasických románů Jaroslava Foglara vychází v jednom svazku slavná Stínadelská trilogie Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Nejedná se však o klasické knihy, ale o jejich komiksové zpracování. O výtvarnou stránku se postaral dlouholetý spolupracovník Jaroslava Foglara a někdejší nástupce původního kreslíře Jana Fischera Marko Čermák. Právě vydávané komiksy tak doplní knihy Dobrodružství v temných uličkách z roku 1990 a Rychlé šípy ve Stínadlech vydané v roce 2005, které přinesly trojici románů v úplné psané podobě.

Stínadelské příhody chlapeckého klubu Rychlých šípů začal Jaroslav Foglar psát už za druhé světové války, Záhadu hlavolamu dokončil v roce 1941. Druhý díl, Stínadla se bouří, pak přidal o šest let později. Třetí pokračování Tajemství Velkého Vonta na sebe pak nechalo čekat dlouhých 40 let. V té době také příhody Rychlých šípů nemohly vycházet, pardonu se jim dostalo pouze v období Pražského jara.

Autor: Jan Skala

Související

První premiér České republiky Václav Klasu na slavnostní vernisáži k výstavě 13 českých premiérů.
Domácí Výstava

Strakovka láká na výstavu 13 českých premiérů

premiéři ČR
Domácí

Fiala se setkal se všemi předešlými českými premiéry

Danuše Nerudová.
Domácí Prezidentské volby

Kalousek podpořil Nerudovou