Požáry, které vypukly v Los Angeles 7. ledna, se rychle šířily městskými oblastmi a staly se nejničivějšími v historii města. Podle nové studie 32 vědců z celého světa, která se zaměřila na příčiny těchto katastrofálních požárů, klimatické změny způsobené spalováním fosilních paliv zvýšily pravděpodobnost těchto extrémních podmínek o 35 procent. Studie upozorňuje, že pokud bude pokračovat spalování fosilních paliv, oblasti jako Los Angeles se budou nadále sušší a náchylnější k požárům.
Požáry v Los Angeles, které zničily více než 10 tisíc domů a zabily minimálně 28 lidí, byly podpořeny silnými větry Santa Ana a extrémně suchými podmínkami. Studie ukazuje, že klimatické změny nejen zvýšily pravděpodobnost těchto podmínek, ale také prodloužily období sucha, které nyní trvá o 23 dní déle než v předindustriálním období. Další analýzy ukázaly, že v posledních desetiletích klesly srážky v období od října do prosince, což prodlužuje sezónu požárů.
Vědci varují, že pokud svět neustoupí od fosilních paliv, podobné požáry budou v budoucnu častější a ničivější. Kromě toho zdůrazňují potřebu lepších varovných a evakuačních systémů, protože v některých oblastech, jako je West Altadena, došlo k opožděným varováním, což vedlo k vyššímu počtu obětí.