Semifinále mistrovství světa v parahokeji skončilo výsledkem 5:0 pro domácí.

Kanada–Česko.

Zdroj: David Handl/ Erica Perreaux / Hockey Canada Images / WPIH

• Kanada–Česko.
  • Zdroj: David Handl/ Erica Perreaux / Hockey Canada Images / WPIH

Česko dostalo na světovém šampionátu v parahokeji tvrdou lekci. Domácí Kanada ho v semifinále deklasovala poměrem 5:0. Češi se utkají o třetí místo s Čínou. Každopádně už postupem do semifinále překonali svoje zdravé kolegy.

Kanaďané se dostali do vedení hned po 26 vteřinách. Cozzolino využil nepřesnou přihrávku Kubeše a se štěstím skóroval.

O tom, že do finále s USA postoupí Kanada, se víceméně rozhodlo už po šesti minutách, kdy během 18 vteřin dala druhý a třetí gól.

Čtvrtou trefu přidal favorit ještě před koncem první třetiny. Pátou branku vstřelil na začátku poslední čtvrthodinovky.

Číňané dopadli ještě hůř. Američané je ve druhém semifinále roznesli na kopytech. Zvítězili 10:2.

O páté místo hraje Korea s Itálií, tedy týmy, které Česko zdolalo.

Kanada–Česko 5:0

Branky a nahrávky: 1. Cozzolino (Dixon), 6. Dunn (McGregor, Dixon), 7. Dunn (Halbert, Dixon), 12. Lavin, 32. Cozzolino (McGregor).

Autor: Jakub Holý