Výsledky prokázaly, že se nehodovost vozů dopravního podniku v posledních letech snižuje. Zároveň z průzkumu vychází, že poslech hudby může pomoci udržet pozornost řidiče a snižovat únavu. Na jeho chování může mít vliv i hlasitost hudby a hudební styl. Rychlá a hlasitá hudba může podněcovat k dynamičtější jízdě, pomalejší hudba naopak k vyšší koncentraci. U mluveného slova je to ale jinak. To totiž vyžaduje větší pozornost na úkor samotného řízení.
Z průzkumu dále vyplynulo, že zvýšené riziko dopravních nehod existuje také u nezkušených řidičů, zejména v prvních dvou letech aktivního řízení. Noví řidiči podceňují šířku vozu a brzdnou dráhu. Pohovory s 26 řidiči prokázaly, že i banální nehoda bez zranění může vést k psychickým problémům. Řidiči se stydí, mají obavy ze selhání a bojí se následků, i když nebyli viníky nehody.
„Výsledky výzkumu jsme sdíleli s našimi řidiči. Každý z nich má jiné preference i potřeby, a proto považujeme za důležité, aby si na základě těchto informací sami uvědomili, co jim pomáhá udržet pozornost a co je naopak může rozptylovat. Nové poznatky zahrneme i do pravidelných školení řidičů,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.