Firmy apelují na zaměstnance, aby čerpali zdravotní benefity

Zaměstnavatelé vyzývají zaměstnance k využívání zdravotních benefitů.

lékař

Ilustrační foto.
Zdroj: Pexels

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Pexels

S rostoucím výskytem respiračních onemocnění upozorňují zaměstnavatelé své zaměstnance na důležitost péče o zdraví. Apelují na ně, aby nezanedbávali krátkodobé nemoci a aktivně využívali poskytovaných zaměstnaneckých zdravotních benefitů. Téměř polovina (47,2 %) zaměstnavatelů nabízí indispoziční volno, známé jako sick days, vyplývá to ze šetření Hospodářské komory.

Firmy podle průzkumu dále rozšiřují nabídku preventivních programů, jako jsou lékařská vyšetření, očkování, ozdravné pobyty a příspěvky na sportovní aktivity. „Dobrou zprávou je, že každoroční nárůst zájmu o zdravotně orientované benefity je patrný i mezi zaměstnanci,“ uvedl předseda Sekce zdravotnictví a sociálních služeb Hospodářské komory Ivo Hlaváč.

Zdravotní benefity jsou nejčastěji poskytovány ve velkých podnicích s více než 250 zaměstnanci (71 %) a ve středně velkých firmách (60 %). Vedle vzdělávání jsou právě zdravotní benefity druhým nejčastěji zmiňovaným zaměstnaneckým benefitem, který by firmy chtěly rozšířit.

Z výsledků šetření také vyplývá, že více než 60 procent zaměstnavatelů poskytuje služby závodního lékaře. Příspěvky na sportovní a pohybové aktivity, například formou Multisport karty nebo Flexi Pass, nabízí více než třetina zaměstnavatelů.

Autor: Šimon Mitro
Zdroj: Hospodářská komora

Související

Woman_On_Telephone_In_Office
Ekonomika

Telefonát od zaměstnavatele po pracovní době? V Austrálii za to bude hrozit pokuta

export
Ekonomika

Českému exportu se loni dařilo

studium
Domácí Zajímavosti

V dospělosti se Češi vzdělávají především kvůli práci

Zaměstnanci sociálních služeb
Domácí

Zaměstnanci v sociálních službách si stěžují na nízké platy a málo uznání