čtvrtek 13. června 2024

Disney se inspiruje Netflixem. Od března zamezí sdílení hesel

Do boje se sdílením účtů vstupuje i Disney+. Netflixu se tento krok vyplatil.

Disney+

Disney+
Zdroj: Disney+

  • Disney+
  • Zdroj: Disney+

Zatímco Netflix kraluje streamovacímu poli a na konci roku 2023 reportoval rekordní počet předplatitelů, tak ostatním platformám se příliš nedaří. Po raketovém nástupu Disney+ začala Myšákova služba stagnovat a meziročně ztratil 14 milionů předplatitelů. Disney se tak chce inspirovat Netflixem a zamezit sdílení účtů.

Nutno říci, že streamovacímu gigantovi se omezení v podobě zákazu sídlení hesel vyplatil a právě toto opatření ruku v ruce s novým nejlevnějším předplatným s reklamami přispělo k meziročnímu navýšení předplatitelů o 30 milionů na současných 260 milionů duší po celém světě.

Změny ve sdílení hesel na Disney+ jsou platné pro všechny nové zákazníky a u těch stávajících začnou platit od poloviny března. Nové pravidlo zahrnuje omezení na sdílení účtu mimo domácnost a upřesňuje, že společnost může posuzovat dodržování těchto omezení. Jak přesně bude kontrola probíhat Disney nezveřejnil, ale očekává se, že zvolí taktiku jako Netflix, kdy pomocí IP adres označí primární domácnost předplatitelů.

Autor: Šimon Mitro

Související

Spotify
Hudba

Spotify zdražuje. Zatím jen v USA

Promo ke čtvrté řadě Bandy.
Film a TV Streaming

Červen na streamu: Nejnabitější měsíc roku přinese Rod draka, Medvěda či Bandu

Linda chce kuře!
Film a TV Streaming

Vítězný snímek Anifilmu je dostupný na streamu

Jennifer Lopez ve sci-fi Atlas
Film a TV Streaming

Květen na Streamu: Závěr Ivety a Lopez zachraňující lidstvo před umělou inteligencí