čtvrtek 19. září 2024

City obranu Interu neprorazilo a tak má pouze bod, Celtic doma rozdrtil Slovan

Girona s Ladislavem Krejčím v sestavě prohrála na PSG gólem z 90. minuty

• Erling Haaland měl v první půli několik šancí, ani on ale gólmana Interu nepřekonal.

Druhou šesticí zápasů pokračovalo ve středu první kolo Ligy mistrů. V souboji gigantů Manchester City na domácím Etihad Stadium nepřekonal pevnou obranu milánského Interu a tak si italský mistr veze cenný bod za remízu 0:0. „Jsem spokojený s předvedenou hrou. Jenže Inter je mistrem obrany. Jeho hráči si v defenzivě neuvěřitelně pomáhají. Pak nemůžete očekávat, že si vytvoříte spoustu šancí,“ poznamenal po duelu trenér City Pep Guardiola.

S oběma soupeři si v ligové části soutěže zahraje i pražská Sparta. Letenští v premiéře defenzivu svého soupeře prolomit dokázali, Salcburk zdolali jasně 3:0.

Stejným výsledkem, akorát v obráceném gardu, skončilo utkání FC Bruggy - Borussia Dortmund, německý tým rozhodl ve druhé části.

Bez branek hrála italská Boloňa s ukrajinským Šachtar Doněck. K bezbrankové remíze se schylovalo i v Paříži, Girona i s Ladislavem Krejčím dlouho odolávala tlaku PSG, v 90. minutě však kapitulovala.

Výprask si přivezl z Glasgow bratislavský Slovan. Celtic slovenského mistra rozdrtil 5:1 především díky povedené druhé půli.