Po dubnové uzavírce se Kanton opět uzavřel v listopadu. Pro obyvatele to podle pravidel čínské politiky nulové covidové tolerance znamená zákaz opuštění města, hromadné testování, sledování kontaktů přes telefon a v případě pozitivního testování absolutní karanténu střeženou elektronickým zámkem.
Přestože Čína zavedla přísnou cenzuru, a to nejen v tisku a televizi, ale také na sociálních sítích, našli kantonští obyvatelé způsob, jak na sociálních sítích sdílet svoji frustraci z opakované uzavírky.
„Museli jsme se uzavřít v dubnu a pak znovu v listopadu,“ uvedl v pondělí jeden z obyvatel na Weibo, čínské verzi Twitteru s omezeným přístupem, a pak svůj příspěvek opepřil nadávkami, které zahrnovaly kritiku vlády. „Neposkytli mi žádnou finanční pomoc, když mám zakázáno pracovat. Myslíte si, že mě nájem nestojí peníze?“ napsal.
Jiní uživatelé zanechali příspěvky, které ve volném překladu znamenají „jděte k čertu“, zatímco jiní obvinili úřady z „plácání nesmyslů“ - v méně zdvořilých formulacích.
Příspěvky jsou psané kantonsky. Dialektem, jímž se mluví v jižní Číně. Pro Číňany, kteří mluví oficiálním jazykem - mandarínštinou, je velmi obtížné obsahu příspěvků rozumět.