Čína naklonovala produktivní superkrávy

Čínští vědci úspěšně naklonovali tři superkrávy, které mohou produkovat neobvykle vysoké množství mléka

Čínská státní média informovala o průlomu v čínském mlékárenském průmyslu, který může snížit závislost na dovážených plemenech.

Tři telata, která vyšlechtili vědci ze Severozápadní univerzity zemědělských a lesnických věd a technologií, se narodila v regionu Ningxia.

Vědci je naklonovali z vysoce produktivních krav holštýnského fríského plemene, které pochází z Nizozemska. Vybraná zvířata dokážou produkovat 18 tun mléka ročně nebo sto tun mléka za celý život. To je téměř 1,7násobek množství mléka, které podle amerického ministerstva zemědělství vyprodukovala průměrná kráva ve Spojených státech v roce 2021.

První z klonovaných telat se narodilo 30. prosince císařským řezem kvůli své poměrně velké velikosti 56,7 kilogramu.

Podle deníku Technology Daily vědci vytvořili 120 klonovaných embryí z ušních buněk vybraných zvířat a umístili je do náhradních krav. Do tří let chtějí vědci vytvořit stádo čítající více než 1 000 superdojnic.

V loňském roce čínská společnost zabývající se klonováním zvířat vytvořila prvního klonovaného arktického vlka na světě.

V roce 2017 čínští vědci uvedli, že se jim podařilo vyprodukovat klonovaný skot se zvýšenou odolností vůči bovinní tuberkulóze, která představuje riziko pro skot v mnoha zemích.

Zdroj: CNN Business

Související

cukrovka
Zahraniční Zdraví

Počet diabetiků se za 30 let zdvojnásobil. Evropa je stabilní, vzestup hlásí USA i Čína

profimedia-0936629660
Zahraniční

Tvrdé tresty pro hongkongské aktivisty vyvolaly mezinárodní kritiku

Oil-Rig
Ekonomika

Ceny ropy možná čeká strmý pád. Pokud tedy OPEC+ zruší omezení těžby

BYD
Ekonomika Elektromobily

Rekordní prodeje elektromobilů táhne Čína. Evropa zaostává