Sedmdesát mrtvých, taková byla konečná bilance letecké tragédie, která se 28. srpna 1988 stala na americké letecké základně Ramstein v tehdejším západním Německu. V ten den byl jubilejní ročník leteckého den Flugetag a protože sliboval skutečně nabitý program, přilákal do areálu přes 300 tisíc návštěvníků. Zlatým hřebem mělo být vystoupení italských letců Frecce Tricolori, kteří předváděli v té době nejodvážnější akrobatické kousky. Mezi ně patřilo i číslo Propíchnuté srdce, kdy devět letadel malovalo na oblohu obrovské srdce a desáté je mělo probodnout. Jenže to byl ten problém. I když desáté letadlo řídil velmi zkušený pilotem Ive Nutarelli, projevilo se právě zde selhání lidského faktoru, když Nutarelli v nezvykle vysoké rychlosti 500 kilometrů za hodinu nabral nižší kurz a narazil do dvou dalších letadel dokončujících manévr.
Neštěstí bylo ve vteřině na světě. Všem třem pilotům nebylo pomoci, protože jejich stroje šly rychle k zemi. Jedno letadlo spadlo mimo prostor, druhé na odstavený vrtulník, ale to třetí se zřítilo přímo na ranvej a trosky z něho letěly obrovskou rychlostí mezi diváky. Přímo na místě zemřelo 30 lidí, další čtyřicítka podlehla zraněním v nemocnici. Z více než 450 zraněných diváků většina utrpěla těžké popáleniny. Záchranná akce byla od samého začátku zpackaná, protože americká armáda, pod jejíž jurisdikci základna patřila, nejprve dokonce odmítala německé záchranáře vpustit do areálu.
Přestože tragédie na základně Ramstein není jedinou katastrofou, která se na leteckých dnech kdy stala, co se týče rozsahu, patří mezi ty největší. A kvůli tomu, že řada návštěvníků měla u sebe kamery, jež zachytily osudový okamžik, je rozhodně tou nejmedializovanější.