Čeští junioři dostali na úvod MS výprask od Slováků

Vysokou prohrou 6:2 se Slovenskem zahájili čeští hokejisté mistrovství světa hráčů do 20 let.

Češi na úvod MS dvacítek podlehli Slovensku

• Češi na úvod MS dvacítek podlehli Slovensku

Čeští hokejisté zahájili mistrovství světa kategorie U20 zápasem se sousedním Slovenskem. Úvodní minuty letošního šampionátu konaného ve Švédsku vyšli našim juniorům ideálně, když se už po minutě hry prosadil Dominik Rymon.

Jenže druhou třetinu svěřenci Patrika Augusty už tak dobře nezvládli. Hned na začátku se nechal vyloučit Alscher a slovenský forvard Petrovský v početní výhodě srovnal na 1:1. Naši se pak nemohli dostat do tempa kvůli dalším dvěma vyloučením a ve 39. minutě znovu inkasovali.

V posledním dějství zmar českých juniorů vygradoval, když se v přesilovce trefil Honzek a o chvíli později už na 4:1 ve vlastním oslabením zvyšoval Žabka. Když pak v 46. minutě při hře čtyři na čtyři z pravého kruhu znovu udeřil střelec vyrovnávací branky Petrovský, bylo utkání prakticky rozhodnuto.

Šapovaliv s pomocí šťastného odrazu sice dokázal skóre ještě zkorigovat, ale Štrbák okamžitě odpověděl a pečetil výhru Slovenska.

Šanci na reparát budou mít naši mladíci už zítra od 17:00, kdy nastoupí proti výběru Norska.

Slovensko – Česko 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 22. Petrovský (Mešár), 39. Repčík (Sýkora), 42. Honzek, 45. Žabka (Štrbák), 46. Petrovský (Mešár), 52. Štrbák (Pekarčík) – 2. Rymon (Becher, Melovský), 52. Šapovaliv (Šalé, Kulich)

Autor: Ota Černý