Češi si odváží z olympiády stříbro, nestačili na USA

Hokejisté do 16 let si ze zimních olympijských hrách mládeže odváží stříbrné medaile. Ve finále prohráli s USA 0:4.

Čeští hráči s medailemi

• Čeští hráči s medailemi

Čeští hokejisté nestačili ve finále zimní olympiády mládeže v Kangwonu na tým USA. Čeští hráči do šestnácti let prohráli s americkými hokejisty 0:4. Američané vstřelili úvodní gól utkání během přesilové hry v 9. minutě po střele Mickeyho Berchilda. Češi se snažili o vyrovnání, ale místo vstřeleného gólu v 21. minutě inkasovali, 0:2.

České sny o zlatu se rozplynuly na začátku třetí třetiny, kdy rychlý únik zakončil Mikey Berchild. Američané si vytvořili už tříbrankový náskok, 0:3. Češi se chtěli pokusit vstřelit alespoň čestný gól a odvolali brankáře Láryše. Při hře bez brankáře ale faulovali a šli do oslabení. Američané dokázali přesilovou hru využít a vstřelili čtvrtý gól utkání.

Čeští hokejisté do šestnácti let prohráli ve finále 0:4 a z Jižní Koreje si odváží stříbrné medaile.