Baník poskočil až na třetí místo

Karviná nezvládla druhou půli. Liberec udolal slabé Budějovice.

David Buchta dal dva góly.

• David Buchta dal dva góly.

Zajímavější ze dvou nedělních utkání čtrnáctého kola fotbalové ligy byl jednoznačně souboj regionálních rivalů Karviné s Baníkem Ostrava.

Domácí na vyprodaném stadionu vyhráli první poločas, ale ve druhém je soupeř přejel a odvezl si všechny tři body za vítězství 3:1.

V tabulce se Ostravané vyhoupli ze sedmé příčky až na třetí, zatímco Karvinští jsou dvanáctí.

„Výborný zápas od začátku do poslední minuty,“ pochvaloval si trenér vítězného týmu Pavel Hapal.

Jeho protějšek Juraj Jarábek – nejlepší kouč minulého měsíce – pokorně opakoval: „Baník vyhrál zaslouženě.“

Ve druhém duelu Liberec porazil České Budějovice 1:0 a přelezl do horní poloviny tabulky, zatímco Jihočeši zůstali předposlední.

„Směrem dopředu jsme dnes moc dobře nehráli, byli jsme nepřesní, někdy hektičtí. Jsem rád, že to mužstvo odpracovalo, a to hlavně dozadu,“ řekl trenér domácích Luboš Kozel.

Kouč poražených Marek Nikl poznamenal: „Jsem strašně zklamaný z výsledku, protože si myslím, že jsme tu předvedli dobrý výkon.“

Autor: Jakub Holý