Lék na bolest vznikl za pomoci bakterií a plastů
Britští vědci z Edinburské univerzity vyrábí z plastového odpadu paracetamol. S výrobou jim pomáhají modifikované bakterie Escherichia coli.
Britští vědci z Edinburské univerzity vyrábí z plastového odpadu paracetamol. S výrobou jim pomáhají modifikované bakterie Escherichia coli.
Polovina ptačích druhů na světě je na ústupu. Situace může být ještě mnohem vážnější. V následujícím století hrozí vyhynutí více než 500 druhů ptáků, což je trojnásobek počtu ptáků, kteří vyhynuli za posledních 500 let.
Nejen ve světě, ale i v Česku se stávají ekologické pohřby čím dál oblíbenější. Jaké jsou u nás legální možnosti a jak to mají jinde ve světě?
Při své dlouhé pouti za přežitím se řídí zemským magnetickým polem a hvězdnou oblohou. Řeč je o drobném australském nočním motýlu osenici Bogong. Jde o první zaznamenaný případ v hmyzí říši.
Anglie rozšiřuje genetické testování novorozenců z původních devíti onemocnění na víc než dvě stovky. Země tak chce přejít z reaktivní péče na péči preventivní. V České republice se miminka testují krátce po porodu na 20 druhů nemocí.
Mnoha lidem je při jízdě v alektromobilu špatně, nevolnostmi trpí řidiči i spolujezdci. Vědci teď vysvětlili, proč to tak je.
K vymodelování tváře jim posloužil vzorek DNA odebraný z nalezených kosterních ostatků.
Hlavní složkou pravého ginu jsou modrofialové bobule jalovce, které lihovině dodávají její specifickou chuť a vůni. Dlouhé a vydatné deště v oblastech, ve kterých se jalovec běžně pěstuje, ohrožují kvalitu plodů.
V některých případech dorůstají do výšky až deseti metrů, vyskytují se jen na jednom místě na světě a žijí i několika stovek let. Řeč je o květině s názvem starček kilimandžárský. Jeho blízcí příbuzní rostou běžně u nás v Česku.
Paviání samice, které měly v dětství blízký vztah se svým otcem, žijí v dospělosti až o čtyři roky déle.